Чернокорка - сорт народної селекції. Засухостійкий і зимостійкий. Термін дозрівання в Ростовській області з 5 по 10 червня.

Дерево середньоросле, крона округла, навіть поникла, густообліственние. У плодоношення вступає на 3-4 рік, тобто дуже рано.

Плоди великі (4,5 г), плоско, темно-червоні, середньої щільності, соковиті, кисло-солодкі з терпкістю. Сік темно-червоний. Універсальний сорт, відрив мокрий. Програє по врожайності сорту Іграшка.

У вологі роки сильно пошкоджується коккомікозом, втрачає лист до серпня (передчасний листопад) і зменшує врожай. Згодом підмерзає однорічна деревина.

Вимагає підвищеної уваги щодо захисту рослин. Проблему щодо зниження захворюваності, підвищенню стійкості зав'язей під час заморозків можна вирішити шляхом обробки препаратом "Сілк" ("Новосе") дворазово: перший раз - перед цвітінням у фазі "білої бутона", другий - після цвітіння. Застосування цього препарату в квітні 1999-2000 рр. і травні 2002 р сприяло збереженню повного врожаю. Для порівняння: поруч стоїть дерево Чернокорка нічим не оброблялося - в результаті врожаю майже не було, листя опало.

 

Чернокорка дає з дерева в середньому 25-30 кг, але в посадках черешні - до 50 кг. Кращими запилювачами є донецькі (Україна) сорти черешень (Дончанка, Ярославна, Угольок, Аеліта), інші сорти черешень - запилювачі посередні. З вишень Любская могла б бути хорошим обпилювачем, але, на жаль, вона зацвітає на 3-5 днів пізніше.